Iekšējo (DevOps) platformu izstrāde un uzturēšana

Platformu inženierija ir būtiska mūsdienu tehnoloģiju vidē, lai veicinātu izstrādātāju produktivitāti, sistēmas noturību un vispārējo operatīvo efektivitāti. Šo 2 dienu mācību – praktiskās darbnīcas ietvaros tiks apskatītas galvenās platformu inženierijas tēmas, tostarp: infrastruktūra kā kods, CI/CD cauruļvadi, GitOps, Kubernetes, Crossplane un automatizētās izvietošanas stratēģijas.

Kursa ilgums, akadēmiskās stundas: 16
Cena (bez PVN): 899,00 
Cena (ar PVN): 1087,79 
Pasniedz: Andrejs Adamovičs
Andrejs Adamovičs
Andrejs Adamovičs ir prasmīgs speciālists ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi IT nozarē, specializējoties programmatūras piegādes procesos un infrastruktūrā. Kā neatkarīgs DevOps konsultants, viņš izceļas ar DevOps iniciatīvu un procesu īstenošanu, izmantojot tādus rīkus kā AWS, Terraform, Kubernetes, Docker, Ansible un citus.

Kopš 2011. gada Andrejs dalās savās dziļajās zināšanās, vadot savu DevOps MasterClass (eXtreme Automation) kursu, ko ir pasniedzis vairāk nekā 200 reizes dažādās Eiropas vietās, tostarp Austrijā, Zviedrijā, Dānijā, Lielbritānijā, Rumānijā, Igaunijā un Latvijā. Viņa mācību kursi ietver daudz praktisko uzdevumu un piemērus no reālas dzīvas, vienmēr tiecoties uzturēt studentu interesi mācīties vēl vairāk.

Papildus profesionālajām aktivitātēm Andrejs bieži piedalās kā runātājs starptautiskās konferencēs un vietējos kopienas pasākumos. Andreja daudzpusīgā pieeja tehnoloģijām un izglītībai padara viņu par vērtīgu mentoru un līderi IT kopienā.

Plāni

05. marts, 2025 - 06. marts, 2025
Vieta:
Attālināti
Valoda:
en
Pasniedz:
Andrejs Adamovičs
Cena (bez PVN):
899,00 
Cena (ar PVN):
1087,79 
Sazināties

Piesakies vai uzdod jautājumu!

 

Ja vēlies pieteikties kursam vai uzdot jautājumu par to, droši izmanto šo formu!

Lūdzu ievadi savu vārdu, uzvārdu
Lūdzu ievadi uzņēmuma nosaukumu
Lūdzu ievadi savu telefona numuru
Lūdzu ievadi savu e-pastu

Paldies! Mēs ar Tevi sazināsimies.

Nodarbību grafiks:
05.03.2025 10:00-17:15
06.03.2025 10:00-17:15
Mācību mērķis

Veicināt zināšanu un prasmju pilnveidi par mērogajamas infrastruktūras platformas izstrādi un pārvaldību. Mācību noslēgumā pratīsi vienkāršot izstrādes darbplūsmas, kā arī optimizēt infrastruktūras efektivitāti.

Mērķauditorija
  • Izstrādātāji;
  • DevOps inženieri;
  • Programmatūras arhitekti;
  • Sistēmas administratori.
Pēc mācībām tu spēsi

• Izstrādāt un pārvaldīt noturīgas iekšējās platformas;
• Automatizēt darbplūsmas, lai uzlabotu izstrādes un izvietošanas procesu efektivitāti.

Priekšnoteikumi mācību apmeklēšanā

Vismaz 3 gadu pieredze IT nozarē.

Mācību materiāli

Mācību dalībnieki saņems dažāda veida mācību materiālus, tostarp špikerus, piekļuvi tiešsaistē esošajiem slaidiem un koda piemērus.

Sertifikācijas eksāmens

Nav paredzēts.

Programma
  • Platformu inženierijas ievads: definīcija, darbības joma, galvenie principi (automatizācija, pašapkalpošanās, mērogojamība) un “zelta ceļa” koncepts.
    Mērogojamu un noturīgu platformu izstrāde: arhitektūras dizaina principi mērogojamībai, automātiskai atjaunošanai un augstai pieejamībai.
    Infrastruktūra kā kods (IaC) un GitOps: IaC rīku apskats (Terraform, Pulumi), GitOps ieviešana nepārtrauktai piegādei (ArgoCD, Flux) un praktiskās nodarbības laboratorijā.
    Konteinerizācija un orkestrācija: Kubernetes klasteru pārvaldība, Kubernetes paplašināšana ar Crossplane un to praktiska izvietošana.
    Automatizētas izvietošanas stratēģijas un automātiskā atjaunošana: uzlabotas izvietošanas stratēģijas (Blue-Green, Canary, Rolling Updates), automātiska mērogošana, atjaunošana un atgriešana iepriekšējā stāvoklī.
    Izstrādātāju portālu un pašapkalpošanās platformu veidošana: izstrādātāju pieredzes uzlabošana, izmantojot pašapkalpošanās portālus, rīku integrāciju un reālu gadījumu izpēti.
    Novērojamība un platformu inženierijas uzraudzība: novērojamības ieviešana, platformas komponentu uzraudzība, Prometheus, Grafana un ELK integrācija.
    Drošība, atbilstība un politikas pārvaldība ar Kyverno: politikas pārvaldība un īstenošana, atbilstības un drošības auditu automatizācija.
    Pakalpojumu režģi, tīkla pārvaldība un ChatOps: pakalpojumu režģu ieviešana (Istio, Linkerd), tīkla drošības un novērojamības pārvaldība, ChatOps izmantošana reāllaika platformu pārvaldībai.
    Uzlabota platformu pielāgošana un paplašināmība ar Crossplane: Kubernetes platformu pielāgošana, multi-mākoņu vides pārvaldība un Kubernetes API paplašināšana ar Crossplane.
    GitOps un nepārtrauktas piegādes nodrošināšana: padziļināts GitOps principu pārskats, nepārtrauktās piegādes automatizācija un praktiskais darbs laboratorijā GitOps darbplūsmu ieviešanai.
    Gadījumu izpēte un praktiskā darbnīca: reālu piemēru pārskats, detalizētas platformu inženierijas darbplūsmas veidošana (IaC + GitOps + Kubernetes + Crossplane + Kyverno + Service Mesh + ChatOps) un diskusija grupās.

Ja vēlies uzzināt vairāk par šīm mācībām, sazinies ar mums pa tālruni 67505091 vai raksti e-pastu uz mrn@bda.lv.