Slavas dziesma vienkāršībai, multitaskingam un geimošanai – tas ir Windows 11

2021. gada jūnijā Microsoft ziņo par Windows 11 operētājsistēmas izdošanu šī gada laikā. Jaunajā Windows ir tā pati jauda un drošība, kas Windows 10, taču uzlabotā izskatā. Tajā ir jauni rīki, skaņas un lietotnes, kas izvēlētas tā, lai radītu svaigu, mūsdienīgu pieredzi. Windows 11 ir vieta radīšanai, saziņai, jaunu lietu apgūšanai un sasniegumiem – tā ir platforma, uz kuru paļaujas miljardiem cilvēku visā pasaulē.

Attēls no Microsoft oficiālās mājaslapas. Upgrade to the New Windows 11 OS | Microsoft

Aizvadītais laiks pandēmijas dēļ ir mainījis to, kā mēs izmantojam datoru. Ja agrāk tas bija līdzeklis darbam un mācībām, tad tagad tas ir piepildījis tikpat kā visu dzīvi, nodrošinot ne tikai komunikāciju ar tuviniekiem un kolēģiem, bet arī izklaidējot brīvajos brīžos. No praktiskas lietas tas pamazām ir kļuvis par kaut ko personisku un emocionālu, un tieši tas ir iedvesmojis izstrādātājus, radot jaunās paaudzes Windows.

Vienkāršotais, tīrais dizains un pārveidotā lietotāju saskarne ļauj paaugstināt produktivitāti un iedvesmo radošumam. Sākot ar jauno Start pogu un uzdevumjoslu (Task bar) līdz katrai skaņai, burtveidolam un ikonai – viss veidots tā, lai lietotājs būtu noteicējs. Starta poga atrodas centrā, tādēļ tagad ir vēl vieglāk un ātrāk atrast sev aktuālo. Start izvēlnē redzami pēdējie izmantotie Microsoft dokumenti, neraugoties uz to, kurā ierīcē tie tika lietoti – pat tad, ja tas bija Android vai iOS.

Windows izstrādātāji vienmēr ir domājuši par to, lai lietotājs var darboties tā, kā viņš to vēlas, un arī tagad par to gādāts jo īpaši – tiek piedāvāts uzlabots vairāklogu darbības režīms, lai vēl ērtāk organizētu programmu logus uz viena vai vairākiem monitoriem. Jaunās funkcijas – Snap Layouts, Snap Groups un Desktops – nodrošinās vēl efektīvāku multitaskingu darāmo darbu pārredzamībai. Ir iespējams izveidot arī atsevišķus Desktops – katru savai dzīves aktualitātei.

Arī skārienjutīgo ierīču lietošana ar Windows 11 kļūst ērtāka un parocīgāka, jo virtuālo tastatūru būs iespējams pārvietot uz ekrāna stūri. Uzlabota arī darbība ar irbuli.

Pandēmijas ietekmē mainījušies arī paradumi, kā būt kopā ar saviem mīļajiem. Lai arī tagad esam it kā atgriezušies ierastajā dzīvē, kad varam viens otru satikt, ieguvumi, ko sniedz attālinātās komunikācijas iespējas, saglabāsies arī turpmāk. Neatkarīgi no tā, vai tev mīļie cilvēki izmanto Windows, Android vai iOS operētājsistēmas, Windows 11 tagad nodrošina iespēju sazināties ar viņiem uzreiz ar sarakstes, čata, balss vai video palīdzību. Ja vien persona atrodas tavā kontaktu sarakstā, saziņa ir iespējama nekavējoties, izmantojot Microsoft Teams Chat, kas integrēts uzdevumjoslā. Pat tad, ja cilvēks, ar kuru vēlies sazināties, nav lejuplādējis Teams lietotni, komunikācija ar viņu ir iespējama caur divvirzienu SMS.

Attēls no Microsoft oficiālās mājaslapas. Upgrade to the New Windows 11 OS | Microsoft 

Ja tev patīk geimot jeb spēlēt datorspēles, Windows 11 ir domāts tieši tev – DirectX12 Ultimate, kas iespējo elpu aizraujošu interaktīvo grafiku augstākajā kvalitātē; DirectStorage ātrākai ielādei un vēl detalizētākām spēļu pasaulēm; Auto HDR plašākam, vēl dzīvīgākam krāsu spektram patiešām iespaidīgas pieredzes gūšanai. Windows 11 turpina atbalstīt arī tavus mīļākos spēļu aksesuārus. Ar Xbox Game Pass geimeri iegūs piekļuvi vairāk nekā 100 augstākās kvalitāte personāldatoru spēlēm, turklāt jaunas spēles tiek pievienotas regulāri. Turklāt ir viegli atrast cilvēkus, ar kuriem kopā vēlies spēlēt, neatkarīgi no tā, vai viņi spēlē personālajā datorā vai ar konsoli.

Ziņas un nozīmīga informācija kļūst ātrāk pieejama ar Widgets. Laika prognoze, ziņas un paziņojumi pieejami turpat, darbvirsmā.

Jaunais Microsoft Store ir vienīgā drošā vietne, kurā iegūt sev nepieciešamās lietotnes, atrast saturu, kas tev aktuāls, un mācīties, izklaidēties un paust savu radošumu. Pavisam drīz tiks piedāvātas arī trešo pušu lietotnes, piemēram, Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom un Canva. Sadarbībā ar Amazon Appstore paredzēts piedāvāt arī Android lietotnes.

Izstrādātāji pauž domu, ka Windows 11 paredz atbrīvošanos no liekā – no sarežģītības tas pievēršas vienkāršībai. Vai esi gatavs jaunai, ērtākai dzīvei? Ja vēlies gūt papildu zināšanas par kādu no Microsoft programmām, aicinām izvēlēties kādu no mūsu kursiem – Kursu katalogs (bda.lv)