Kuru izvēlēties – Microsoft Teams vai Zoom?

Tehnoloģiju attīstība šobrīd nodrošina tādas komunikācijas iespējas, kādas nebija iespējamas pirms pandēmijas. Sazināšanās un sadarbošanās ar apkārtējiem jau kādu laiku ir citā iespēju līmenī, un to nodrošina arī tādas platformas kā Microsoft Teams un Zoom, populārākās video konferenču platformas, kas ievērojami attīstījušās tieši Covid-19 ietekmē. Attālinātas mācības, darbs no mājām un kopīga laika pavadīšana ar draugiem caur video konferenču platformām visticamāk nekur nepazudīs ne šajā gadā, ne arī nākamajā, tādēļ piedāvājam ieskatu divu populārāko video konferenču platformu iespējās.

Microsoft Teams ir video konferenču un komunikācijas platforma, kas iekļauta Microsoft 365. Teams piedāvā komunicēšanu ar video starpniecību, taču tā nebūt nav vienīgā noderīgā funkcija. Ar Teams palīdzību iespējams sarakstīties, sazvanīties ar vai bez video starpniecības, nesarežģīta ir arī dalīšanās ar dokumentiem un to rediģēšanas iespēja īstajā laikā (in real time). Teams ir sasaistīts ar citiem Microsoft produktiem, piemēram, Word, Excel, PowerPoint, tādējādi nodrošinot plašas sadarbošanās iespējas.

Lai pieslēgtos Teams sapulcēm, iepriekš nav obligāti jāizveido konts, tādēļ viegli uzaicināt uz video sarunu jebkuru cilvēku, kam pieejams viedtelefons vai dators. No drošības viedokļa Teams ir spēcīgs spēlētājs, jo tā aizmugure ir Microsoft, kas vienmēr ir spējis un joprojām nodrošina augsta līmeņa drošību, līdz ar to Teams biežāk tiek pielietots, lai sadarbotos uzņēmuma ietvaros – dalītos ar dokumentiem, mijiedarbotos to papildināšanā un arī komunicētu gan ar sarakstes, ganvideo un/ vai audio starpniecību.

Savukārt, Zoom ir video konferenču platforma, kas ļauj sazināties ar video un audio funkciju palīdzību un rīkot vebinārus. Zoom piedāvā integrēt dažādas lietotnes (Zoom apps), piemēram, Miro, Gmail un arī MS Teams. Vēl nesen Zoom nedaudz zaudēja Teams, raugoties no drošības viedokļa, jo caur to sūtītie dati netika šifrēti, turklāt lietotājam bija ļoti sarežģīti atrast un mainīt drošības iestatījums. Tagad Zoom ir mainījies un piedāvā End-to-End Encryption, un nepieciešamie drošības iestatījumi ir viegli atrodami, pamanāmi un maināmi. Zoom biežāk mēdz lietot gadījumos, lai komunicētu ar cilvēkiem ārpus sava uzņēmuma. Arī, piemēram, skolotāji, kas māca skolēnus attālināti, biežāk pielieto bezmaksas Zoom kontu, kas paredz 40 minūšu mācību stundu, un to var uzskatīt gan par plusu, gan mīnusu – ierobežots laiks, kurā jāiekļaujas, lai pasniegtu mācību vielu.

Abām platformām ir savas stiprās un vājās puses, taču kopumā var teikt, ka MS Teams ir ne tikai konferenču, bet arī sadarbības un plānošanas rīks, kas piedāvā daudz plašākas iespējas. Ja arī tu ikdienas saziņā izmanto komunikācijas platformas, aicinām apgūt MS Teams lietošanu SIA “Baltijas Datoru Akadēmija” – https://bit.ly/3n4H3gb. Piedāvājam arī slēgtās grupas, kurās mācības notiek tikai viena uzņēmuma darbiniekiem, kā arī MS Teams pārvaldības profesionālo kursu, kas paredzēts cilvēkiem ar priekšzināšanām IT un Microsoft 365 pārvaldībā – https://bit.ly/3HLpQBS. Savukārt, ja nepieciešams uzlabot zināšanas un prasmes par Zoom, iesakām apmeklēt šīs mācības – https://bit.ly/3pe933Q.

SIA “Baltijas Datoru Akadēmija” ir lielākais mācību centrs Latvijā un Baltijas valstīs ar 27 gadu pieredzi. Nodrošinām mācību risinājumus IKT jomā – ikdienā strādājam ar nozares ekspertiem tehnoloģiju jomā un cilvēkiem, kuri tehnoloģiju izmantošanā spēruši tikai pirmos soļus. BDA ir Latvijā vienīgais profesionālās pilnveidošanas izglītības centrs, kas darbojas kā Microsoft sudraba partneris mācības risinājumos.