Inkubācijas programma "Iestartē nākotni" noslēdzas ar 3000 EUR stipendiju godalgu piešķiršanu

Ar risinājumiem bagātām prezentācijām noslēgusies Baltijas Datoru akadēmija (BDA) un Latvijas Universitātes Inovāciju centrs (LUMIC) studentu inkubācijas programma “Iestartē nākotni”. Studentiem tika sniegta iespēja gūt padziļinātas zināšanas par izglītības un mūžizglītības nozīmi, mārketinga un sociālo mediju ietekmi un konkurenci uzņēmējdarbībā.Inkubācijas programma "Iestartē nākotni"

Kopumā programmā “Iestartē nākotni” iesaistījās septiņi dalībnieki, kuri darbojās trīs komandās. Programmas noslēgumā studenti prezentēja savus novērojumus un priekšlikumus iespējamajiem risinājumiem, un uzvarētāji ieguva vienreizējas stipendiju godalgas kopumā 3000 EUR apmērā.

Inkubācijas programmas “Iestartē nākotni” uzvarētāji:
1. vieta – komanda “MĒS” ar prezentāciju “Iestartē savu nākotni” saņem vienreizēju stipendiju godalgu – 1500 EUR ;
2. vieta – komanda “Mūžu dzīvo–mūžu mācies!” ar prezentāciju “Kā pārdot zināšanas” saņem vienreizēju stipendiju godalgu – 1000 EUR;
3. vieta – komanda “ARE” ar prezentāciju “Jauna ēra” saņem vienreizēju stipendiju godalgu – 500 EUR.

“Galvenais mērķis bija atbildēt uz jautājumiem: ko un kā es gribu mācīties? Pēc motivējošas ievadlekcijas un komandu sadalījuma, mēs devāmies trīs mēnešu aizrautīgā ceļojumā ar mentores atbalstu iknedēļas tikšanās, kā arī papildu lekcijām par sociālajiem tīkliem un dizaina domāšanu. Izveidojot aptauju (latviešu un angļu valodā), mēs pētījam mūsdienu studenta profilu, kādiem mācību rīkiem viņš dod priekšroku, lai mācīšanās ir jēgpilna un motivējoša. Rezultātā izveidojām mācību kursa prototipu – kas ir hibrīdmodelis starp tiešsaistes un klātienes lekcijām, ar interaktīviem uzdevumiem un pašpārbaudes testiem, mācības procesā iekļaujot arī tādus inovatīvus risinājumus kā VR brilles un chatGPT,” 1. vietu ieguvušās komandas dalībniece Evgēnija Ivanova.

Apsveicam uzvarētājus un sakām lielu paldies ikvienam, kurš iesaistījās, lai dalītos savā redzējumā un idejās. Paldies programmas organizatoriem, kuri aktualizējuši inovāciju nozīmi izglītībā, paldies mentoriem par iedvesmojošo darbu, motivēšanu un profesionālajām zināšanām!

Plašāk par īstenoto programmu – BDA un LUMIC aicina studentus rast inovācijas izglītības nozarē.

Inkubācijas programma “Iestartē nākotni” tika organizēta Latvijas Universitātes īstenotā projekta “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” Nr. 1.1.1.3/A/18/007 aktivitātes 1.3. Brīvās pieteikšanās pirmsinkubatora programma ietvaros.